Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Saksı Çiçekleri

Çiçekler evlerimizin ve işyerlerimizin en tatlı yoldaşlarıdır. Gün içerisinde özellikle sevdiklerimizden gelen çiçeklere gözlerimiz ilişince mutlu oluruz. Çünkü çiçekler, hatırlandığımızı ve sevildiğimizi hatırlatırlar bize. Peki çiçekler yalnızca vazoda mı güzeldir? Saksı çiçekleri, birçok ortamın en önemli dekorasyon ürünlerindendir.

Sevdiklerinize gönderdiğiniz çiçeklerin birkaç haftada solmasını istemiyorsanız ve onlara kalıcı bir çiçek göndermek istiyorsanız tercihiniz saksı bitkileri olabilir. Yeni işe başlayan sevdiklerinize tebriklerinizi iletmek, terfi alan yakınlarınıza başarılar dilemek, yeni bebek sahibi olan arkadaşlarınıza sevgilerinizi iletmek, ve hastalık atlatan dostlarınıza geçmiş olsun dileklerinizi iletmek için salon çiçekleri tercih edebilirsiniz.

Sevgiliye Saksı Çiçeği Alınır mı?

Sevgiliye saksı çiçeği almak “aşkımız da bu çiçekler gibi kökleri ile bağlı, bu çiçekler büyüdükçe büyüyecek” demektir. Sevgiliye gönderilebilecek en zarif çiçeklerden biri olan orkideler de bu tezi oldukça destekliyor. Siz de sevdiğinize saksıda çiçek satın alarak onu mutlu edebilirsiniz.

Saksı Çiçekleri Nelerdir?

#1 Orkide en çok sevilen saksı çiçeklerindendir. Beyaz zarif çiçekleri ve hoş kokusu bu çiçeği her daim özel yapar. İyi şartlarda bakıldığında şıkça çiçeklenebilir. Direkt olarak ışık almayacağı bol aydınlık ortamları sever.

#2 Barış çiçeği Spathiphyllum, beyaz zarif çiçekleri olan zambak türüdür. Hava temizleyici etkisi olmasından dolayı evlerde sıklıkla yer bulur. Direkt güneşle temas etmediği aydınlık ortamlarda rahatlıkla büyüyebilir. İlkbahar ve sonbahar aylarında olmak üzere yılda 2 defa çiçeklenir. Bitkinizin çiçeklenmesini kendiniz zamanlayabilirsiniz. Böyle zamanlarda bitkinizi susuz ve güneşsiz bırakın, toprak tamamen kurudukça su verin ve 2 haftanın sonunda normal bakımınıza devam edin.

#3 Antoryum'un anlamı tutkudur. Kırmızı zambak görünümlü çiçekleri büyüleyici güzelliğe sahiptir. Haftada bir gün yapraklarından sulama ister.

#4 Guzmanya, çiçekleri ile meşhurdur. Çiçek rengi pembe, kırmızı ve turuncu tonludur. Bakımı oldukça kolay olan bu bitki yarı gölge veya hafif güneşli ortamlarda durmalıdır. Oda sıcaklığında bekletilmiş suda 2 günde bir sulama yapabilirsiniz.

#5 Dracena Massengena, en sık rastladığımız salon bitkilerindendir. Yarı gölge ortamda oldukça rahat yetişir. Hava akımından korumanız ve yapraklarının dengeli, simetrik uzayabilmesi için haftada bir saksı açısını değiştirmeniz önerilir.

#6 Dieffenbachia, özellikle sade ortamlara çok yakışan salon bitkisi. Bunun en büyük sebebi ise iri yapraklarının açık renkli oluşu. Bu güzel bitkiyi de hava akımından koruyup, başka cisimlerle temas etmeden büyümesine olanak sağlamanız gerekir.

#7 Schefflera süs bitkisi, alternatif ışık kaynaklarından beslenebilen, hatta karanlık bölgeler de dahi yaşayabilen bir bitkidir. Yaprakları elin parmakları gibi şekillenmiş ve açık yeşil alacalı renklidir. Azami bakım ile uzun yıllar yaşayabilir. Yaz aylarında sulama miktarı artırılmak kaydı ile haftada bir kere sulama yapılabilir.

#8 Yucca, eğer evlerinizde tropikal bir hava yaratmak istiyorsanız tam da aradığınız bitki Yucca. Haftada bir kere bitkinini saksısını çevirmeniz ve çürüyen yaprakları makas ile kesmeniz önerilir. Böylece bitki tüm gücünü yeni yapraklara verebilir.

#9 Kraton dertsiz salon çiçeklerindendir. Haftada bir, yaz aylarında ise haftada 2 kere sulayabilirsiniz. Direkt olarak ışık istemeyen Kraton, dolaylı ışıkla da sağlıklı bir şekilde büyüyebilir.

#10 Dracena Marginata, dertsiz olan ev çiçeklerinden biridir. Dolaylı ışık ile idare edebilen bakımı oldukça kolay bir bitkidir. Güneş ışığını gördükçe, o yöne doğru eğilir. Bu sebeple haftada bir saksı yönü değiştirilmesi önerilir. Hava akımından korursanız bu çiçeksiz bitki size uzun yıllar arkadaşlık edebilir. Eğer bitkiniz hava akımında kalırsa, bitki sallandığı zaman sapında oynamalar olabilir ve toprakta hava akımı oluşmasına neden olabilir.

#11 Tropic Snow İnce, zarif yapraklı ve çok fazla büyüyebilen bir ev bitkisidir. Az ışıkta bırakılmamalı ve güneşten beslenmesi engellenmemelidir. Ayrıca ev çiçekleri arasında da en çok tercih edilen çiçeklerden biridir.

Bakımı Kolay Balkon Çiçekleri

Balkonda bakmaya uygun olan saksı çiçeği şu şekilde sıralanabilir; Camgüzeli, Karanfil, Petunya, Şakayık, Sardunya, Küpe çiçeği, Açelya, Begonya, Hercaimenekşe, Kasımpatı,Zinya çiçeği, Ortanca, Lobelya

Siz de sevdikleriniz için birbirinden güzel saksı çiçeklerinden birini seçebilir, evlerini veya ofislerini canlandırmalarına yardımcı olabilirsiniz. En güzel salon çiçekleri Cicek.com’un “Saksı Çiçekleri” kategorisinde sizlerle.